Mariusz Wawer – ZFPR.PL

WYKŁADOWCY

Mariusz Wawer

Wykładowca ZFPR
Wykładowca Akademii LSPR
Prowadzone szkolenia:
Public Affairs w praktyce

Akademia LSPR:

• Public Affairs jako kluczowy element relacji z interesariuszami
MOJE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” – to cytat, który świetne oddaje podejście jakie staram się implementować jako wykładowca i trener. Case studies i dyskusje w grupach nad modelowymi zagadnieniami to świetne uzupełnienie wiedzy teoretycznej.

BIOGRAM

Mariusz Wawer pełni funkcję Head of Governmental Relations dla wszystkich spółek firmy 3M w Polsce oraz oddziałów 3M w Europie Centralnej.  Odpowiada za strategiczne planowanie oraz koordynację działań regulacyjnych jak też relacje z kluczowymi interesariuszami firmy i organizacjami branżowymi. Pełni też funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Zrównoważonego Rozwoju w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce.

Przed rozpoczęciem pracy w 3M przez ponad 15 lat pracował w największych firmach doradczych i agencjach PR, gdzie zrealizował ponad 100 projektów dla polskich i międzynarodowych marek, jak też samorządów oraz instytucji rządowych. Projekty te realizował m.in. jako Senior Manager w dziale Konsultingu firmy doradczej Deloitte oraz szef działu Komunikacji Korporacyjnej i Public Affairs w takich agencjach jak Havas PR, Glaubicz Garwolinska oraz Grayling.

Wcześniej przez wiele lat był dziennikarzem i redaktorem w dzienniku Gazeta Wybocza i Puls Biznesu. Publikował również miesięczniku Forbes oraz specjalistycznych magazynach poświęconych technologii.

Mariusz wykłada na studiach MBA Energetyka na Akademii Łazarskiego. Z wykształcenia jest prawnikiem.

SPECJALIZACJA

Mariusz od wielu lat specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej oraz Public Affairs, w tym komunikacji i dialogu społecznymi przy inwestycjach infrastrukturalnych i energetycznych.