Aktualności

30/07/2019

Wyniki badania wynagrodzeń w branży PR 2019

Wspólnie z Willis Towers Watson Polska i agencjami zrzeszonymi w ZFPR przeprowadziliśmy badanie wynagrodzeń w branży PR.

W tegorocznej edycji badania wynagrodzeń udział wzięło 20 agencji członkowskich. Informacje prezentowane w raporcie zawierają opracowane statystycznie dane uzyskane metodą kwestionariuszową, które zostały zweryfikowane przez zespół analityków z Willis Towers Watson Polska.

Dopasowanie stanowisk do modelu badania oparte zostało na wzorcowych opisach poszczególnych stanowisk. Każde stanowisko z modelu badania posiada zwięzły opis głównych obszarów odpowiedzialności, kompetencji i wymagań stawianych zajmującym je osobom. Pozwala to na porównanie stanowisk występujących we własnej organizacji z opracowanym rynkowym profilem wzorcowym.

Wartości przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń całkowitych brutto z umów o pracę (rynkowa mediana) oraz stawki godzinowe dla typowych stanowisk w branży public relations znajdują się do pobrania: tutaj.

W sprawie zakupu dostępu do pełnego raportu z badania wynagrodzeń w firmach sektora PR, prosimy o przesłanie zapytania na adres: joanna.dokudowicz@zfpr.pl.
Cena: 500 zł+VAT