Piotr Talarek – ZFPR.PL

WYKŁADOWCY

Piotr Talarek

Wykładowca Akademii LSPR
Prowadzone szkolenia:
Public Affairs
MOJE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA

Praktyka Public Affairs i Lobbingu jest dziedziną, która wymaga łączenia szerokiego spektrum wiedzy i wdrażania strategicznego spojrzenia. W moim przekonaniu, nie da się przekazywać wiedzy o PA w oderwaniu od strategii firm i korporacji, kwestii finansów, politologii, psychologii społecznej, neuronauki, geopolityki, czy wreszcie prawa – zarówno tego regulującego działanie gospodarki jak i praktyki działania parlamentu czy samorządów. Ta interdyscyplinarność jest w PA niezwykle pociągająca. Z drugiej strony jest ona też wyzwaniem w nauczaniu. Dlatego zwykle zaczynam od wprowadzającego zestawu case’ów, opatrzonych komentarzem (zawierającego głównie projekty nagrodzone w konkursie Złote Spinacze).

W swoim wykładzie staram się pokazywać to szerokie spektrum wątków, które muszą uwzględniać w swoich działaniach zespoły public affairs. Na tle case’ów i teorii ćwiczenia strategicznego podejścia do public affairs i etycznych kwestii zawodu stają się klamrą spajającą spotkanie.

BIOGRAM

Co-Founder i Managing Partner w StrategyWise Consulting.

Jestem doradcą biznesowym z doświadczeniem w projektowaniu, zarządzeniu i prowadzeniu projektów public affairs, lobbingowych (od 2005 r) oraz w komunikacji korporacyjnej, komunikacji kryzysowej i działań na rynkach finansowych. Należałem do Grupy Roboczej ds. IoT przy Ministerstwie Cyfryzacji i współtworzyłem standardy rynkowe kierując Grupą Roboczą ds. Dobrych Praktyk ZFPR a ostatnio kierując Grupą PA ZFPR .

W ostatnich latach współpracowałem z szeregiem klientów, w tym takich jak m.in. Grupa Empik, Grupa Diagnostyka, Nutricia Polska, MID Europa Partners, Żabka, EY, Skarbiec TFI, VOI Technology, Polska Żegluga Morska, UnityLine, CRH Trzuskawica, Colas Polska, ConocoPhilips, Serinus Energy, Aurelian Oil, Ultimo, ECI/Brzezinka, Giełda Papierów Wartościowych, Ministerstwo Skarbu Państwa, PZU, LW Bogdanka, Exalo, Polskie LNG, Kofola Polska.

Skończyłem zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim oraz bankowość inwestycyjną na Uniwersytecie Gdańskim i Guildhill (London) University. Studiowałem też w Akademii Leona Koźmińskiego.

SPECJALIZACJA

Specjalizuję się w PA, PR korporacyjnym. Branżowo najbliższe mi są sektory regulowane i wrażliwe: OZE, surowce, przemysł spożywczy, finanse oraz inwestycje infrastrukturalne.