Iwona Kubicz – ZFPR.PL

WYKŁADOWCY

Iwona Kubicz

Wykładowca Akademii LSPR
Konsultant merytoryczny Akademii LSPR
Prowadzone szkolenia:

Akademia LSPR:

• Strategia komunikacji w teorii i praktyce
MOJE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA

Public relations jest dziedziną mocno stawiającą na doświadczenie i praktyczne umiejętności konsultantów, stąd uważam podejście do nauczania również powinno powielać ten kierunek. Wierzę w skuteczność pracy na studiach przypadków, symulacjach oraz pracy w grupie.

W polskim systemie nauczania public relations bardzo brakuje narzędzi i modeli w komunikacji strategicznej, które znajdują zastosowanie w codziennej pracy doradców ds. komunikacji korporacyjnej na całym świecie. Napisanie informacji prasowej to tylko wierzchołek góry lodowej. Praca, którą powinien natomiast wykonać każdy szanujący się specjalista PR to pogłębiony research, praca z narzędziami takimi jak: message hosue oraz umiejętność wyznaczania KPI. Prezentacje nie tylko powinny cieszyć oko specjalistów od marketingu, ale również powinny być oparte na analizie danych oraz ocenie sposób dotarcia do wybranych grup docelowych. To co moim zdaniem jest kluczowe to prawidłowo wyciągnięte wnioski i wybrane kluczowe przekazy.

Jako trenerowi najbliżej mi do podejścia „training on the job”. W kwestii szkoleń stawiam na praktykę i pracę w grupie. Podejście wykładowe i teoretyczne jest dla mnie istotne tylko w tych przypadkach, kiedy mam poczucie, że istnieją narzędzia, które upraszczają naszą pracę, a rzadko się je wykorzystuje.

BIOGRAM

Iwona Kubicz, Managing Director Procontent Communication

Ekspert i doradca w dziedzinie komunikacji korporacyjnej, zarządzania kryzysem i public affairs. Członek Rady Programowo Biznesowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek jury w międzynarodowych konkursach: IPRA Golden World Awards, International Business Awards, Magellan Awards oraz w konkursie Złote Spinacze.

Koordynowała projekty dla takich firm jak: Energa Operator, PKP Energetyka, Sanofi, Janssen, TEVA, Zentiva, Grupa Adamed, Polpharma, Kongsberg Automotive, Becton Dickinson, Disney Channel oraz projekty infrastrukturalne wspierające rozwój R&D w Polsce.

Projekty przez mnie prowadzone zdobyły nagrody w takich konkursach jak: IPRA Golden Wolrd Award, International Business Awards, Stevie Awards, Magellan Awards, Spotlight Awards, Effie, Złote Spinacze oraz Sukces Roku w Ochronie Zdrowia.

SPECJALIZACJA

Specjalizuje się w projektach z zakresu komunikacji korporacyjnej, public affairs oraz zarządzania kryzysem. Od wielu lat prowadzę również projekty dla wielu sektorów regulowanych i wrażliwych m.in. dla branży energetycznej, farmaceutycznej oraz sprzętu medycznego.