AGENCJE PR / PLANET PR

 

Planet PR to jeden z liderów na polskim rynku marketingu, promocji i upowszechniania wiedzy o sektorze innowacyjnej gospodarki. Naszą silną stroną jest doświadczenie w zakresie komunikacji i strategii w obszarach specjalizacji. Projekty agencyjne charakteryzują się przede wszystkim wysoką efektywnością i innowacyjnością rozwiązań. Realizowane w oparciu o własne wypracowane metody i narzędzia pracy. Planet PR przygotowuje kompleksowe rozwiązania począwszy od planu strategicznego, przez kreatywne rozwiązania oraz zarządzanie i monitoring przebiegu projektu. Jako jedyny polski podmiot należy do jednej z najlepszych, światowych sieci agencji komunikacyjnych - GlobalCom-PR Network.

 

Projekty realizowane przez Planet PR to m.in. kompleksowa organizacja trzech edycji European Rover Challenge największej imprezy robotyczno-kosmicznej w Europie, wspieranej m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną została nagrodzona prestiżowymi nagrodami, m.in. Stevie Awards, MP Power Awards czy Złotymi Spinaczami. Planet PR otrzymało także Grand Prix Złotych Formatów (kampania promocyjna Woj. Świętokrzyskiego), I miejscem w kategorii Event Złotych Formatów (StarForce - największy w Europie event dla fanów Gwiezdnych Wojen).

 

Prezes/dyrektor: Łukasz Wilczyński
Osoba kontaktowa:

Łukasz Wilczyński

Planet PR

Adres:

Planet PR Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 40/6,
30-105 Kraków

NIP: 676-247-89-44
 

Telefon: +48 12 376 42 70
Fax: +48 12 376 42 80
e-mail: l.wilczynski@planetpr.pl
www: www.planetpr.pl
Rok powstania: 2006
Liczba pracowników: 10
Główni klienci: HID Global (Assa Abloy), Axis Communications, Physio-Control, Maxell, The Mars Society, Miasto Kraków, Krajowy Fundusz Kapitałowy, GlobalCom PR Network

 

Założyciel i szef agencji Planet PR

 

Ekspert w zakresie nowoczesnej komunikacji. Od ponad piętnastu lat związany z branżą marketingową i public relations. Prezes zarządu firmy Planet PR, należącej do międzynarodowej sieci GlobalCom PR-Network. Specjalizuje się w kreacji strategicznej i komunikacji marek, certyfikowany trener i współtwórca questingu w Polsce. Jego wieloletnie doświadczenie obejmuje doradztwo polskim, jak i międzynarodowym firmom głównie z innowacyjnych sektorów gospodarki oraz koordynację kampanii informacyjnych dla marek terytorialnych.

 

Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trener i konsultant w zakresie doradztwa strategicznego, wystąpień mediowych oraz różnych aspektów komunikacji marek. Autor i współautor licznych artykułów i książek z dziedziny public relations, a także marketingu miejsc i tworzenia produktów turystycznych.

 

Aktywnie działa w wielu organizacjach branżowych (m.in. w 2010 członek zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, wcześniej założyciel społeczności Kraków PR). W latach 2008 i 2009 dwukrotnie nominowany do nagrody Protony, przyznawanej profesjonalistom w dziedzinie komunikacji. Jeden z fundatorów i prezes zarządu Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Ekspert i komentator mediów w zakresie upowszechniania wiedzy o sektorze kosmicznym. Współtwórca wielokrotnie nagradzanej, największej w Europie otwartej imprezy robotyczno-kosmicznej European Rover Challenge.

 

W życiu kieruje się mottem: “Wszyscy mówią, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi”. /A. Einstein/